Aloe Vera cilde nasıl uygulanır üzerindeki yeşil yaprağı incecik kesin!

Son dönemlerde kozmetik dünyasında oldukça popüler olan aloe vera güzellik sektöründe çığır açmış durumda! Hem cilde hemde bir çok farklı alanda faydaları bulunuyor. Evde bitkisini yetiştirip doğrudan cilde uygulanması zararlı mı? Evde aloe vera besleyenler için cilde uygularken bilinmesi gerekenleri elmaelma.com okuraları için bir araya getirdik! Aloe vera bitkisi hakkında bilinmesi gerekenleri ve haberin detayında görebilirsiniz.

ALOE VERA(SARISABIR) CİLDE NASIL SÜRÜLÜR?

Günümüzde farklı farklı alanlarda da kullanımı olan aloe vera içerisinde A, E ve C vitamini açısından oldukça zengin olmasıyla biliniyor. İçerisinde bulunan jelde B12, folat, potasyum ve kalsiyum, magnezyum gibi bir çok vitaminleride barındırıyor. 

Cildin ihtiyacı olan nemi doğal olarak saplayarak cildi besleyen aloe vera yapılan araştırmalar sonucunda boyun ve yüz bölgesindeki kırışıklıklara da iyi geldiği onaylanmıştır. 

Aloe verayı cildinize uygulayacağınız zaman bitkiyi kökünden keseren üzerindeki yeşil ince yaprağı bıçakla soyun. Daha sonra içerisindeki jeli cildinize uygulayabilirsiniz. 

ALOE VERANIN CİLDE FAYDALARI NELER?

Güzellik bakımlarının gözdesi olan aloe veranın içerisinden yüksek miktarda bulunan potasyum sayesinde ciltte oluşan yaralar iyileştiriyor. Cilt kuruluğu yaşadığınız cildinizde oluşan kuruluklara yoğunluklu olarak uygulayarak olumsu sonuç elde edebilirsiniz.

Cildin yenilenmesine yardımcı olarak yanık izi, yarıklar gibi cilt sorunlarını yenebilirsiniz. Antioksidan özelliği ile ciltte oluşan sivilcelerin kurumasına yardımcı olmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir