Aloe vera nasıl kullanılmalıdır?

Piyasada bulunan bir çok güzellik malzemelsinin içerisinde bulunan aloe vera(sarısabır) bitkisinin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. İşte aloe veranın kullanım alanları

Cildinizde oluşan yanıklar ve küçük yaralar ve kesiklere iyi geldiğini biliyor muydunuz? Aloe vera bitkisininin içerinden bulunan anti-inflamatuar ve antiseptik özelliği ile vücudunuza uygulayabilirsiniz.

1511962003-cVZi.jpg

Günümüzde pisayada satışta olan bir çok kozmetik ürününün içerisinde bulunan aloe vera bitkisi ile makyajınızı doğal bir şekilde temizlemenize yardımcı oluyor.

1511961996-GIU0.jpg

Aloe vera bitkisinin içerisinde bulunan anti bakteriyel özelliği ile cildinizde bulunan sivilce ve lekelere de oldukça iyi gelmektedir. Aynı zamanda cildinizde pürüssüz bir görünüm elde etmenize de yardımcı olmaktadır.

1511961997-dJC6.

Aloe vera bitkisinin mucizeleri bitmiyor bu bitkinin çok işlevli olmasının yanında nemlendirici özelliğine de sahip olması ile tonlarca harcadığınız markaların nemlendiricilerini çöpe atabilirsiniz!

1511961998-aB4f.jpg

Aloe vera aynı zamanda saç dökülmesi ve kepeklenme gibi saç sorunları yaşayanlara müjdeyi veriyoruz! Bu bitki Hem saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor hemde saç derinizdeki kepeklenmeyi sonlandırıyor.

1511961998-mJSO.jpg

Ayaklarınızda özellikler topuk kısımlarındaki çatlaklarınızdan şikayetçi misiniz? O halde size aloe vera bitkisinin bir başka mucizesi olan ayakta oluşan çatlaklara oldukça iyi gelmektedir. Bu sayede ayaklarınızdaki çirkin çatlak görünümden de kurtulabilirsiniz.

1511962002-CORQ.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir